O roli silikatów we współczesnym budownictwie – konferencja Stowarzyszenia „Białe murowanie”
Konferencja „Silikaty odpowiedzią na współczesne wyzwania budownictwa” odbędzie się 23 czerwca 2022 roku w Hotelu Sound Garden w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Producentów Silikatów „Białe murowanie”, które obchodzi w tym roku jubileusz dziesięciolecia działalności. Adresatami wydarzenia są architekci i inżynierowie budownictwa.
Stowarzyszenie Producentów Silikatów „Białe murowanie” od momentu powstania konsekwentnie realizuje misję, której celem jest zaprezentowanie silikatów, jako nowoczesnych i spełanijący wymagania współczesnego budownictwa materiałów. Konferencja „Silikaty odpowiedzią na współczesne wyzwania budownictwa” to kolejny krok w rozwoju organizacji – z jednej strony podsumowanie dotychczasowych dokonań, a z drugiej spojrzenie w przyszłość i identyfikacja wyzwań dla branży na kolejne lata.
Program konferencji został skonstruowany w oparciu o trzy ważne dla Stowarzyszenia i branży tematy – akustyka budowlana, przyszłość konstrukcji murowych i cyfryzacja procesu budowlanego. Do współpracy merytorycznej zaproszono ekspertów zajmujących się tematyką od strony teoretycznej, praktycznej – projektowej oraz przedstawicieli producentów materiałów do wznoszenia ścian. Organizatorzy mają nadzieję, że takie wieloaspektowe podejście zainspiruje uczestników do dyskusji i jeszcze lepszego poznania silikatów, jako materiałów konstrukcyjnych, które spełniają wysokie wymagania stawiane przez prawo i rynek. Dzięki konferencji „Silikaty odpowiedzią na współczesne wyzwania budownictwa” chcemy pokazać, że producenci wyrobów wapienno-piaskowych nie tylko stale rozwijają swoje produkty, ale również inwestują w edukację oraz wsparcie techniczne dla projektantów, architektów i wykonawców – podkreśla Robert Turski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Producentów Silikatów „Białe murowanie”
Konferencja rozpocznie się od jubileuszowego podsumowania działalności Stowarzyszenia w latach 2012 – 2022, które zaprezentują Robert Turski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia i Piotr Dauksza, Członek Zarządu. Merytoryczną część konferencji swoim wykładem na temat „Zrównoważone projektowanie według APA Wojciechowski Architekci”, otworzy gość specjalny konferencji Szymon Wojciechowski, Prezes Zarządu, Współwłaściciel, Architekt-Partner w APA Wojciechowski Architekci.
Następnie odbędą się trzy sesje panelowe. W pierwszym panelu „Przyszłość konstrukcji murowych w Polsce”, wezmą udział Tomasz Nicer (Biuro Usług Projektowych Tomasz Nicer, wykładowca Politechniki Lubelskiej), Tomasz Połubiński (NOVA Sp. z o.o.), Michał Zieliński (Xella Polska Sp. z o. o.), którzy w swoich wystąpieniach zwrócą uwagę na efektywne rozwiązania konstrukcji murowanych z wykorzystaniem silikatów. Drugi panel „Akustyka budowlana – jak unikać błędów podczas projektowania i wykonywania ścian akustycznych” poprowadzi dr inż. Leszek Dulak (Akubud Akustyka Budowlana i Środowiskowa, wykładowca Politechniki Śląskiej), który wspólnie z pozostałymi uczestnikami dyskusji: dr inż. Agatą Szeląg (SzA – Pracownia Akustyczna, wykładowca Politechniki Krakowskiej), Wojciechem Rogalą (Xella Polska Sp. z o. o.), Robertem Janiakiem (H+H Polska Sp. z o. o.), dokona przeglądu dobrych praktyk w zakresie skutecznych rozwiązań chroniących mieszkańców i użytkowników obiektów budowlanych przed niechcianym i uciążliwym hałasem. Ostatni panel „Praktyczne wykorzystanie cyfryzacji do projektowania i wykonywania murów w Polsce”, będzie okazją do podsumowania dotychczasowych doświadczeń w tej dziedzinie i jednocześnie próbą odpowiedzi na pytanie, co uczestnicy procesu budowlanego mogą zrobić, aby cyfryzacja nie była postrzegana jedynie jako konieczność, ale również jako usprawnienie procesu. Na to pytanie postarają się odpowiedzieć: Anna Rydzy (buildingSMART Polska), Norbert Lewko (BIM Production), Paweł Górski (Xella Polska Sp. z o. o.), Joanna Nowaczyk (H+H Polska Sp. z o. o.).
Szczegółowy program konferencji oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie internetowej Stowarzyszenia Producentów Silikatów „Białe murowanie”: www.bialemurowanie.pl.
Partnerzy Konferencji:
Xella Polska sp. z o.o., H+H Polska Sp. z o. o., SILIKATY-BIAŁYSTOK Tępiński Spółka Komandytowa, Przedsiębiorstwo Produkcji Betonów PREFBET Sp. z o.o., Przedsiębiorstwa Produkcji Materiałów Budowlanych Niemce S.A., „PREFABET – Osława Dąbrowa” S. A., Przedsiębiorstwo Obsługi Budownictwa EFEKT S. A., Sil-Pro Bloczki Silikatowe, Zakład Wapienno Piaskowy MEGOLA M. Muda i wspólnicy Sp.J., NOVA Sp. z o. o., Dro-Bet Sp. z o. o. Głównym partnerem medialnym jest Magazyn Builder.
Informacje o Stowarzyszeniu Producentów Silikatów „Białe murowanie”
Stowarzyszenie Producentów Silikatów „Białe murowanie” działa od 2012 roku i od tego czasu pracuje na rzecz upowszechniania wiedzy dotyczącej produkcji i zastosowania wyrobów silikatowych w budownictwie oraz ich wpływu na środowisko naturalne. Obecnie Stowarzyszenie skupia jedenastu członków wspierających: Xella Polska sp. z o.o., H+H Polska Sp. z o. o., SILIKATY-BIAŁYSTOK sp. z o. o. sp. k., Przedsiębiorstwo Produkcji Betonów PREFBET Sp. z o.o., Przedsiębiorstwa Produkcji Materiałów Budowlanych Niemce S.A., „PREFABET – Osława Dąbrowa” S. A., Przedsiębiorstwo Obsługi Budownictwa EFEKT, Silikaty – Szlachta S. C., Zakład Wapienno Piaskowy MEGOLA M. Muda i wspólnicy Sp.J., Zakłady Silikatowe „Żytkowice” S. A., Dro-Bet Sp. z o. o. Więcej informacji na www.bialemurowanie.pl.